Szkoła Podstawowa Nr 22 w Olsztynie

Plan lekcji

Librus - dziennik elektroniczny

Biuletyn Informacji Publicznej - SP 22

Klub świetlicowy

Kontroluj zużycie wody! Czy wiesz, że na świecie jedynie 1% wody nadaje się do spożycia? Dlatego też bardzo ważne jest, aby ją oszczędzać. Dowiedz się jak to robić zapoznając się z materiałami poniżej i rozwiąż quizy sprawdzające wiedzę!

Prezentacja:
 
Film edukacyjny:
 
Quizy:

Dzień Strażaka. Zobacz jak wygląda praca strażaka! Zapoznaj się z materiałami poniżej i przypomnij sobie jak postępować w razie pożaru.

Dzień z życia strażaka:
 
Pożar - naucz się zapobiegać:
 
Pożar w domu lub szkole:

Poznajemy Azję! Azja to bardzo rozległy i ciekawy kontynent. Dowiedz się więcej zapoznając się z materiałami poniżej, a później rozwiąż quizy wiedzy i krzyżówkę! W linkach znajdziesz także puzzle online. Miłej zabawy!

Ciekawostki o Azji:
 
Quizy:
 
Krzyżówka:
 
Puzzle online:

Dzień Książki. Jak powstają książki? Dlaczego warto je czytać? Dowiecie się tego oglądając materiały dostępne w poniższych linkach. Zapraszamy także do posłuchania audiobooków z klasycznymi powieściami dla młodzieży. Miłego słuchania!

Jak powstaje książka?:
 
Dlaczego warto czytać?:
 
Audiobooki:

Dzień Ziemi. W dniu 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji zachęcamy do zapoznania się z ciekawostkami na temat naszej planety! Dowiedz się też, jak możesz o nią dbać każdego dnia. Sprawdź swoją wiedzę rozwiązując quizy, a na koniec spróbuj namalować własną Ziemię!

Filmy:
 
Gry i quizy:
 
Praca plastyczna:

Łamigłówki matematyczne. Ćwiczenia matematyczne pobudzają pracę mózgu. Są tym samym co trening dla naszych mięśni. Dlatego warto wykonywać je jak najczęściej. W linkach poniżej znajdziecie wiele zadań i łamigłówek. Zobaczcie też jak jeszcze możecie rozwijać swój umysł - informacje w filmiku

Łamigłówki:
 
Film "Jak podkręcić MÓZG? Lepsza pamięć i koncentracja!":

Gimnastyka umysłu. Ćwicz swój umysł rozwiązując zagadki logiczne! Zestawy zadań dostępne w linkach poniżej. Powodzenia!

Zestawy zagadek logicznych:

Rowerowa Wyprawa. Olsztyn ma wiele atrakcyjnych tras rowerowych, z których warto korzystać. Sprawdź link poniżej z prezentacją szlaku Ukiel i ruszaj na wyprawę! Pamiętaj o bezpieczeństwie.

Trasa Ukiel:
 
Zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze:

Leśne Spacery. Leśne spacery to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Pamiętaj, by nie iść bez osoby dorosłej. Jak należy zachować się w lesie? Jakie możemy tam spotkać kwiaty i drzewa? Zapoznaj się z materiałami poniżej i zagraj w gry edukacyjne!

Filmy:
 
Gry:

Wyprawa w kosmos! Dowiedz się więcej o Układzie Słonecznym z filmów edukacyjnych. Wykonaj własną makietę układu planet. Sprawdź swoją wiedzę grając w gry online.

Filmy:
 
Wykonanie makiety Układu Słonecznego:
 
Gry:

Jak dobrze znasz Europę?, sprawdź swoją wiedzę rozwiązując quizy, zwiedź Londyn i Barcelonę dzięki wirtualnym spacerom, poznaj ciekawostki w Europie

Quizy wiedzy:
 
Wirtualne spacery:
 
Ciekawostki o Europie:

Książka moim przyjacielem. Warto czytać książki! w ten sposób rozwijamy naszą wyobraźnię, poszerzamy słownictwo i przy okazji możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Na portalu Wolne lektury znajdziesz mnóstwo darmowych ebooków. Rozwiąż quizy i dowidz się jak samodzielnie zrobić zakładkę do ksiązki. Miłej zabawy!
 Światowy Dzień Gołębia. Poznaj życie niezwykłych ptaków oglądając filmy edukacyjne w linkach poniżej. Zobacz jak zrobić gołębia origami. Sprawdź czym jest ornitologia i jak zacząć obserwację ptaków.