Szkoła wierna dziedzictwu

Gazetki szkolne:

Klasy 7b, 7a oraz 4a odwiedziły stolicę naszego kraju czyli Warszawę. Pierwszą atrakcją było wjechanie na 30 piętro Pałacu Kultury, gdzie mogliśmy obejrzeć Warszawę z tarasu widokowego.

Następnie udaliśmy się do Narodowego Muzeum Techniki, a tam oglądaliśmy wystawy m.in stare samochody, rowery, motory, kalkulatory oraz stare przedmioty medyczne, leki i kosmetyki.

Przed obiadem byliśmy na spacerze po Starym Mieście i widzieliśmy prezydenta Polski. Kiedy przyszła pora obiadowa udaliśmy się na obiad,
a potem na sam koniec wzięliśmy udział w grze terenowej o tajemnicach Starego Miasta i mieliśmy czas na zakup pamiątek.

W ramach ubiegania się o Certyfikat Szkoły Wiernej Dziedzictwu uczniowie klasy trzeciejw gronie rodziny i nauczycieli zgromadzili przepisy kulinarne na potrawy z Warmii. Powstała książka z przepisami na chleb, dzyndzałki, plince, kuch warmiński, karmuszkę, potrawy rybne... Niektóre potrawy przyrządziliśmy w domu. Smaczna jest nasza Warmia.

Maria Wojtkiewicz

Uczestnictwo klasy 1 w warsztatach regionalnych pt. „Wielkanoc na Warmii”

Anna Gajek

Nasza kultura i dziedzictwo czyli jak w dawnych czasach obchodzono Pierwszy Dzień Wiosny.

link

Izabela Marchiel